Zastanawiasz się gdzie kontynuować naukę po podstawówce? A może myślisz już o kształceniu się pod kontem konkretnego zawodu? Jeśli tak to przyjdź na "Noc Zawodowców"

2022-10-05 12:40
Noc Zawodowców 2022
Autor: CWRKDiZ Leszno

Piąta edycja imprezy odbędzie się już w piątek.

"Noc Zawodowców" organizuje Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Tegoroczna edycja "Nocy" odbędzie się w trzech lokalizacjach na terenie subregionu leszczyńskiego: w Sierakowie w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka, w Gostyniu w Zespole Szkół Zawodowych oraz na terenie powiatu kościańskiego, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. W każdej placówce "Noc Zawodowców" rozpocznie się o godzinie 17:00, a wystawiać się na niej będą szkoły ponadpodstawowe, będą warsztaty przygotowane przez rzemieślników oraz stoiska różnych firm. Wszystko dla młodzieży z 8 klas szkół ponadpodstawowych.

Noc Zawodowców
Autor: CWRKDiZ Leszno

Niech przychodzą, niech przyjeżdżają, niech korzystają z takiej możliwości zobaczenia, jak poszczególne zawody wyglądają, żeby przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej mieli możliwość zapoznania się z tym zawodem. Chodzi o to, by młodzież miała możliwość samodzielnego wyboru, żeby nie czuli się, że ktoś inny nimi kieruje. Jeśli dokonają prawidłowego wyboru, będą później zadowoleni i z nauki i z wykonywanego zawodu i z wynagrodzenia, jakie za niego otrzymają - mówi Bolesław Ratajczak, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Podczas nocy zawodowców na młodzież czekać będą również doradcy zawodowi, którzy pomogą wybrać kierunek nauki i podpowiedzą jak pokierować karierę zawodową.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE