Zakaz połowu ryb w Odrze w woj. dolnośląskim. Do skażonej rzeki też lepiej nie wchodzić

2022-08-12 12:38
Zakaz połowu ryb w Odrze w woj. dolnośląskim. Do skażonej rzeki też lepiej nie wchodzić
Autor: hak, Radio Eska Odra w pow. górowskim pod koniec lipca br.

Zakaz obowiązuje na całym obszarze rzeki na Dolnym Śląsku, w tym również na terenie pow. górowskiego. Wprowadził go Zarząd Województwa Dolnośląskiego na wniosek Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie oraz Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. Obowiązuje do 30 września br.

Działanie to ma przede wszystkim chronić ludzi przed możliwym niebezpieczeństwem spowodowanym spożyciem ryb wyłowionych z rzeki, ale również ochroną gatunków ryb, które żyją w Odrze. W trybie pilnym wydana została uchwała Zarządu Województwa zakazująca połowu ryb na całym biegu rzeki Odry na terenie Województwa Dolnośląskiego. Samorząd Województwa Dolnośląskiego pozostaje w gotowości, aby wesprzeć administrację państwową w działaniach mających na celu zwalczenie skażenia Odry oraz jej dorzecza. Mając doświadczenie z ratowania rzeki Baryczy po silnym skażeniu chemicznym, jesteśmy gotowi do pomocy zarówno merytorycznej, jak i technicznej - czytamy w komunikacie urzędu.

Samorząd województwa apeluje do mieszkańców, by nie wchodzili do rzeki, nie kąpali się w niej i nie dopuszczali, by do wody wchodziły zwierzęta.

Na razie nie wiadomo, kto zatruł rzekę. Skutki już są tragiczne, a mogą być katastrofalne.

Sekrety gwiazd serialu ZAKAZANY OWOC | ESKA XD - Hotplota #55
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE