Zabytkowe pojazdy przy zabytkowym zamku w Rydzynie [AUDIO/FOTO/VIDEO]

2022-05-16 13:19
Zabytkowe pojazdy przy zabytkowym zamku w Rydzynie
Autor: hak, Radio Eska Pan Krzysztof na rajd do Rydzyny przyjechał aż z Łodzi.

Ponad 30 załóg wystartowało w sobotę (14.05.) w XIX Rajdzie Pojazdów Zabytkowych sprzed zamku w Rydzynie. ​Miały do przejechania trasę o długości prawie 80 km, po urokliwych zakątkach regionu.

Rajd Pojazdów Zabytkowych przy Zamku w Rydzynie

Pan Krzysztof Dwornik przyjechał swoim zabytkowym mercedesem z Łodzi:

"Na kółkach", od wielu lat, zawsze jestem na zlocie w Rydzynie. W tym roku jesteśmy Mercedesem 220 SE, to jest "S" klasa, model 111 - dla tych, którzy uwielbiają numerki. Auto jest z 1963 roku, w modelu i kolorze takim samym, jak jeździł mój tato. Ja uczyłem się jeździć też na granatowym mercedesie, tej samej serii, a więc to jest taki powrót do przeszłości. 

POSŁUCHAJ o Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Rydzynie

Starszy od tego mercedesa jest szary Citroen BL-11 Przemysława Bartkowiaka z Leszna. To auto wyprodukowane w 1953 roku.

Kultowy samochód Citroena, pierwszy samochód z napędem na przednie koła, tzw. Traction Avant. Szukany przez wiele lat, okazyjnie kupiony od kolekcjonera ze Szczecina. Pięć lat konserwacji, odnawiania i jest w rodzinie.

Uwagę zwracał na siebie tez m.in. Austin Healey 3000 z 1961 roku.

On jest sprowadzony przeze mnie ze Stanów Zjednoczonych. Marka samochodów sportowych, która była bardzo popularna w latach 50. i 60. Auto miało ciekawą historię, bo się ścigało na owalnych torach. charakterystyczna cechą jego było to, że był pochylony na lewa stronę. Na amerykańskich owalnych torach jeździ się w lewo, tak jak na torze żużlowym i samochód z automatu jest ustawiany lekko przechylony w lewo, żeby siła odśrodkowa go dociskała do toru, jak robi zakręt. I on taki przyjechał, trzeba było go wyprostować - mówił Michał Bargiel z Ostrowa Wielkopolskiego, właściciel auta.

Wczoraj (15.05.) zabytkowe pojazdy można było oglądać przy Ratuszu w Lesznie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE