Wielkanocny zając w szpitalu w Lesznie

i

Autor: TS Wielkanocny zając w szpitalu w Lesznie

Wielkanocny Zając

Wielkanocny zajączek w szpitalu w Lesznie [ZDJĘCIA]

2024-03-28 13:33

Wielkanocny Zając z wypchanym słodyczami koszyczkiem odwiedził oddział dziecięcy leszczyńskiego szpitala. Prezenty małym pacjentom wręczał też prezydent Leszna.

Wielkanocna akcja w szpitalu w Lesznie

Wizyta wielkanocnego zająca w leszczyńskim szpitalu to już tradycja - mówi Joanna Perzchała-Musielak, inicjatorka akcji, poetka i pisarka.

Wchodzimy na odział dziecięcy, by małych pacjentów obdarować uśmiechem. Nie każdy może ten wyjątkowy czas spędzić w domu. Pamiętamy o słabszych i o chorych, szczególnie tych najmłodszych - mówiła Joanna Pierchała-Musielak.

Najważniejszą dla dzieci postacią był oczywiście zając. Ten miał ze sobą kosz pełen słodkości. Do akcji włączył się również prezydent Leszna, Łukasz Borowiak. 

Przyniosłem ze sobą drobne upominki z elementami miasta Leszna - mówi Łukasz Borowiak. 

Takie akcje mają pozytywny wpływ na pacjentów dodaje Krzysztof Albiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistyczny im. dr. Jana Jonstona w Lesznie.

Spotkania świąteczne z obdarowywaniem, z uśmiechem mają bardzo daleki wymiar terapeutyczny. To wsparcie, ta empatia, to, że przychodzimy z uśmiechem, z podarunkiem, to ma niesłychanie dobry wpływ na proces terapeutyczny i znajduje to później odzwierciedlenie w efektach leczenia - dodaje Krzysztof Albiński.