Wiadomo, ile potrwa przebudowa ul. Szybowników w Lesznie. Do końca... przyszłego roku

2020-07-31 15:21 hak, Radio Eska
Wiadomo, ile potrwa przebudowa ul. Szybowników w Lesznie. Do końca... przyszłego roku
Autor: hak, Radio Eska Ulica Szybowników tuż przed remontem - jeszcze z lipami

Remont Szybowników to element przebudowy DK 12 w Lesznie, największej inwestycji drogowej miasta od czasów zakończenia remontu dawnej krajowej "piątki".

Inwestycja zaczęła się od wycinki kilkudziesięcioletnich lip (foto: https://www.eska.pl/leszno/byly-starsze-od-niejednego-mieszkanca-leszna-z-ul-szybownikow-znikaja-lipy-aa-6PzJ-SJdW-BGPn.html)

To najbardziej bolesny etap inwestycji, bo po obu stronach ul. Szybowników rosną m.in. dorodne lipy. Oczywiście za każde wycięte drzewo nasadzone będzie co najmniej jedno inne. Miejsca i terminy nasadzeń nie są jeszcze określone - czytamy w informacji Biura Prasowego Urzędu Miasta w Lesznie.

Po modernizacji ulica będzie miała szerokość od 7 do 10 metrów, czyli 3-3,5 m więcej niż teraz.

Przypominamy, że przebudowa ul. Szybowników zakłada także dostosowanie tej ulicy do standardów drogi krajowej. Stąd konieczność budowy dodatkowo tzw. pasa technicznego, z którego mieszkańcy osiedla włączać się będą do ruchu na DK12. Albowiem, aby utrzymać odpowiednią płynność ruchu na drodze krajowej, nie dopuszcza się wjazdu na nią bezpośrednio z terenu posesji - przypomina biuro Prasowe UM Leszna.

Po stronie północnej ul. Szybowników (od strony pól) wybudowana zostanie dwukierunkowa ścieżkę rowerową o szer. 2 m, połączona z chodnikiem o szerokości 1,5 metra.

Zakończenie przebudowy ul. Szybowników planowane jest na koniec 2021 roku.