Wakacyjna praca - jak szukać ofert pracy na wakacje w Lesznie?

i

Autor: mat. prasowy

Wakacyjna praca - jak szukać ofert pracy na wakacje w Lesznie?

2022-06-06 8:00

Wakacje to idealny czas na podjęcie pracy dla uczniów i studentów, ale nie tylko. Z ofert pracy sezonowej mogą skorzystać wszyscy, którzy chcieliby zarobić dodatkowe pieniądze. Jak zatem znaleźć zatrudnienie na wakacje w Lesznie? I w jakich branżach? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących wakacyjnej pracy w Lesznie znajdziesz w poniższym artykule.

Sezonowe oferty pracy w Lesznie

W okresie wakacyjnym praca w Lesznie czeka przede wszystkim w gastronomii. Zwiększa się bowiem zapotrzebowanie na kelnerów i kelnerki oraz dostawców jedzenia. Lipiec i sierpień to także okres dojrzewania pomidorów, malin, wiśni i jagód, dlatego bardzo łatwo w tym czasie o pracę przy ich zbieraniu. Wakacje to sezon urlopowy, a co za tym idzie - także turystyczny. Pojawienie się w Lesznie wczasowiczów sprawia, że pracę można znaleźć na różnego rodzaju stoiskach z pamiątkami, w budkach z napojami i jedzeniem oraz barach i pubach. Większe zapotrzebowanie w tym okresie jest również na pracowników hoteli, taksówkarzy i przewodników.

Praca na pół etatu

Praca w okresie wakacyjnym w Lesznie bardzo często jest oferowana na pół etatu i/lub na umowę zlecenie/o dzieło. Wynika to z korzyści płynących zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Większość osób traktuje taką pracę dorywczo bądź dodatkowo, więc nie chce wiązać się “poważnymi” umowami o pracę. Pracodawcy z kolei preferują taki rodzaj zatrudnienia, ponieważ jest to dla nich mniejszy koszt.

Praca zdalna

W okresie wakacyjnym pracy szukają przede wszystkim uczniowie i studenci. Dzięki dostępowi do komputera i Internetu nie muszą jednak ograniczać się wyłącznie do lokalnych ofert pracy. Mogą bowiem zatrudnić się w dowolnym mieście i pracować zdalnie w domu. Do najbardziej popularnych zawodów w trybie home office należą: konsultant telefoniczny, doradca bankowy, copywriter, informatyk, pracownik IT, specjalista ds. e-commerce.

Jak znaleźć pracę na wakacje w Lesznie?

Najwięcej ofert pracy wakacyjnej w Lesznie można znaleźć w Internecie. Wystarczy skorzystać z dowolnej wyszukiwarki, aby zapoznać się z najświeższymi ogłoszeniami w mieście i okolicach. Inną metodą poszukiwania sezonowego zatrudnienia jest udanie się do wybranej agencji pośrednictwa pracy działającej na terenie Leszna. Zawsze też można popytać rodzinę i znajomych, czy nie słyszeli o jakimś dorywczym zajęciu na wakacje. Pracodawcy bowiem często szukają osób z polecenia. 

Jeszcze innym sposobem na znalezienie pracy na wakacje jest udanie się do firmy, w której chcielibyśmy dostać zatrudnienie i pozostawienie swojego CV. Wyjście z inicjatywą i zgłoszenie chęci do pracy z pewnością będzie mile widziane przez potencjalnego pracodawcę.

Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie

Pracy na wakacje w Lesznie można szukać również za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy, który mieści się przy ul. Śniadeckich 5 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00-15:00. Placówkę warto odwiedzić osobiście lub wejść na jej stronę internetową, gdzie znajduje się baza lokalnych ofert pracy, w tym także na wakacje.  Bowiem wielu pracodawców, szukających pracowników wyłącznie sezonowo, robi to za pośrednictwem urzędu właśnie.

Wakacyjna praca w Lesznie - dla kogo?

Na wakacyjną pracę najczęściej decydują się uczniowie i studenci. Dwa - a w przypadku studentów trzy - miesiące przerwy w nauce to idealny moment na zarobienie dodatkowej gotówki, która przyda się im się później na opłacenie rachunków lub po prostu na zwykłe przyjemności. Sezonowych prac podejmują się także osoby, które mają zatrudnienie, ale pracują na przykład jedynie na pół etatu albo chcą podreperować swój budżet. Czasami również seniorzy szukają pracy na wakacje, aby dorobić sobie do emerytury.

Praca na wakacje: zarobki

Wynagrodzenie za pracę wakacyjną w Lesznie jest uzależnione od zajmowanego stanowiska. Dla przykładu:

  • zbierając owoce, można zarobić od 2500 do 4000 zł netto na miesiąc;
  • pracownicy call center otrzymują pensję w wysokości 3000 zł netto miesięcznie;
  • copywriter rozlicza się najczęściej za ilość znaków; za 1000 zzs (czyli “znaków ze spacjami”) może otrzymać 15-50 zł;
  • kelnerzy, kelnerki i barmani zarabiają około 2700 zł netto miesięcznie;
  • przewodnicy turystyczni otrzymują pensję rzędu 2800 zł netto za miesiąc pracy;
  • specjaliści ds. e-commerce zarabiają do 4500 zł netto miesięcznie;
  • taksówkarze zarabiają od 3000 do 5000 zł netto miesięcznie;
  • pracownicy hotelowi zarabiają od 2900 do 4000 zł netto na miesiąc.

Wakacyjna praca w Lesznie - dlaczego warto spróbować?

Wakacyjna praca to idealny sposób na zarobienie dodatkowej gotówki. Nie trzeba przy tym pracować przez całe 2 miesiące. Elastyczna umowa i często praca na pół etatu pozwolą także na wypoczynek czy wyjazd. To również świetna okazja, żeby spróbować czegoś nowego. Jeśli całe dnie spędzamy “za biurkiem”, warto wykorzystać ładną pogodę i rozruszać się np. przy zbieraniu owoców. Dzięki sezonowej pracy ma się także szansę poznać wiele nowych i ciekawych osób. Dla uczniów i studentów to także dobry moment na zdobycie dodatkowego wpisu w CV. Pracodawcy bowiem przychylniej patrzą na kandydatów, którzy w trakcie nauki podejmowali jakiekolwiek zajęcia, niż na osoby z zerowym doświadczeniem w pracy zarobkowej.