Pakowanie wielkanocnych koszyczków w MOK-u w Lesznie

i

Autor: TS Pakowanie wielkanocnych koszyczków w MOK-u w Lesznie

Akcja społeczna

W MOK-u pakowali koszyczki dla samotnych seniorów z Leszna [ZDJĘCIA]

2024-03-29 13:09

Młodzież z leszczyńskich szkół pomagała w Wielki Piątek zapakować kilkaset kartonowych koszyczków. Jutro święconka będzie rozwożona do seniorów. Dla starszych i samotnych mieszkańców miasta jest to często jedyny świąteczny akcent podczas Wielkanocy.

Pakowanie wielkanocnych koszyczków w MOK-u w Lesznie

W Wielki Piątek, od rana młodzież z leszczyńskich szkół składała kartonowe koszyczki. Wcześniej malowali je przedszkolacy. Gdy koszyczki były gotowe, rozpoczęło się pakowanie do nich święconki.

Pakujemy jajko, kiełbasę zwykłą i jałowcową, do tego szyneczka. W koszyczkach seniorzy znajdą bakę, chlebek i inne niezbędne produkty na Wielkanoc. Wszystko elegancko przykryte serwetka i w Wielka Sobotę będzie rozwiezione przez mobilnych wolontariuszy do seniorów - mówi Katarzyna Jaśkowiak ze Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności.

Rekordowo dużo koszyczków ze święconką

Akcja przygotowywania i rozwożenia potrzebującym koszyczków ze święconką organizowana jest juz po raz siódmy. W tym roku padł też jej rekord - przygotowano ponad 600 koszyczków dla seniorów.

Początki były w 2016 roku. Była to akcja zapoczątkowana przez Krzysztofa Okońskiego i przeze mnie. Zaczynaliśmy od 100 koszyczków. Później do akcji włączyły się organizacje pozarządowe, takie jak Bumerang Leszczyński, czy Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. Należy też dodać, że akcja nie byłaby możliwa bez akcji "Serce z opłatkiem" - dodaje Donata Majchrzak-Popławska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie.

Wszystkie koszyczki są już zapakowane święconką. W Wielką Sobotę wolontariusze rozwiozą je do seniorów. Będzie to dla nich niespodzianka.

Quiz na Wielkanoc. Idealny na odpoczynek po świątecznym śniadaniu

Pytanie 1 z 12
Tradycja wykonywania baranków z masła pochodzi z...