W Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej

2021-11-24 11:27
W Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej
Autor: hak, Radio Eska W mistrzostwach startować będzie nawet kilkudziesięciu pilotów

Impreza odbędzie się w przyszłym roku. I będzie pierwszą taką organizowaną w Polsce.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej to kolejne zawody tej rangi organizowane na leszczyńskim lotnisku. Kilka miesięcy temu mogliśmy tu podziwiać m.in. akrobatów szybowcowych.

W tym roku mieliśmy w sumie dwa razy mistrzostwa świata w Lesznie. Jedne organizowane przez nas w akrobacji, a Leszczyński Klub Balonowy organizował Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. także nie wiem, czy w ogóle na świecie jest takie miejsce, gdzie by dwie takie imprezy odbywały się w jednym roku - mówi z dumą Michał Graczyk, prezes Lotniska Leszno.

Leszno jest na pewno pierwszym miastem w Polsce, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej. Impreza organizowana będzie już po raz 31 i odbędzie się w dn. 4-13 sierpnia 2022 roku. Na leszczyńskim lotnisku pojawić ma się kilkudziesięciu pilotów z kilkunastu krajów.

Antidotum Airshow Leszno 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE