W Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej

2021-11-24 11:27
W Lesznie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej
Autor: hak, Radio Eska W mistrzostwach startować będzie nawet kilkudziesięciu pilotów

Impreza odbędzie się w przyszłym roku. I będzie pierwszą taką organizowaną w Polsce.

Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej to kolejne zawody tej rangi organizowane na leszczyńskim lotnisku. Kilka miesięcy temu mogliśmy tu podziwiać m.in. akrobatów szybowcowych.

W tym roku mieliśmy w sumie dwa razy mistrzostwa świata w Lesznie. Jedne organizowane przez nas w akrobacji, a Leszczyński Klub Balonowy organizował Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. także nie wiem, czy w ogóle na świecie jest takie miejsce, gdzie by dwie takie imprezy odbywały się w jednym roku - mówi z dumą Michał Graczyk, prezes Lotniska Leszno.

Leszno jest na pewno pierwszym miastem w Polsce, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Samolotowej. Impreza organizowana będzie już po raz 31 i odbędzie się w dn. 4-13 sierpnia 2022 roku. Na leszczyńskim lotnisku pojawić ma się kilkudziesięciu pilotów z kilkunastu krajów.

Antidotum Airshow Leszno 2021
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE