W komendzie PSP w Lesznie otwarto dziś salkę edukacyjną "Płomyczek" [FOTO/VIDEO]

2022-06-06 18:51
W komendzie PSP w Lesznie otwarto dziś salkę edukacyjną Płomyczek
Autor: hak, Radio Eska W salce znalazły sie trzy symulatory: dom, biuro i jezioro koło lasu

W małym pomieszczeniu w siedzibie komendy przy ul. Okrężnej dzieci i młodzież dowiedzą się, gdzie czają się zagrożenia i jak ich unikać. Pomaga w tym m.in. mały domek, przypominający ten dla lalek.

Salka edukacyjna "Płomyczek" w PSP w Lesznie

Salka edukacyjna wyposażona została m.in. w trzy symulatory zagrożeń: w domu, budynku użyteczności publicznej oraz na łonie natury.

Nasza salka edukacyjna została wyposażona w najnowocześniejsze symulatory, które są dostępne obecnie na rynku. W budynku mieszkalnym można m.in. zasymulować pożar w kotłowni, w przewodzie kominowym sadzy, możemy również zauważyć pożar w kuchni, zagrożenia związane z pobytem w łazience: prąd i woda - mówi Sebastian Kozłowski, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

Salka "Płomyczek" w Lesznie jest 10. taką na terenie województwa wielkopolskiego.

Salka w Lesznie jest jedną z nielicznych wyposażoną w cały komplet mobilnych symulatorów zagrożeń. Mam nadzieję, że salka, mobilne symulatory zagrożeń, jak i całe wyposażenie, będzie służyło dla dobra dzieci, młodzieży i kształtowało naszą młodzież pod kątem zachowania się w trudnych warunkach pożarowych, ale również pomocy wszystkim potrzebującym. Kształtujmy młodzież od samego dzieciństwa - mówił Dariusz Matczak, komendant wojewódzki PSP w Poznaniu, obecny na otwarciu salki edukacyjnej w Lesznie.

Same symulatory kosztowały 140 tys. złotych. 80 tys. złotych przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, 50 tys. złotych Miasto Leszno, a 10 tys. złotych prywatny przedsiębiorca.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE