Uważajcie na oszustów - znów telefonują. Dwie osoby im uwierzyły

2021-11-10 12:05
Uważajcie na oszustów - znów telefonują. Dwie osoby im uwierzyły
Autor: pixabay.com Jedna pani już była w banku, ale pojawili się tam też prawidziwi policjanci

Fałszywy policjant ostrzegał przed fałszywym kurierem. Leszczyńska policja szuka kobiety, przez którą senior stracił oszczędności.

Tylko wczoraj (9.11.) w ciągu dwóch godzin dyżurny leszczyńskiej policji odebrał kilka telefonów od osób, które rozmawiały z oszustami, podającymi się za kuriera i policjanta. Dwie niestety im uwierzyły. 69-latek był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji, a jego pieniądze są zagrożone. Wypłacił na polecenie fałszywego policjanta 18 tysięcy złotych i zostawił je na ulicy w umówionym miejscu.

Druga ofiarą przestępstwa jest 93-latek z Leszna. Finalnie do domu starszego pana przyszła kobieta, podająca się za policjantkę i odebrała od mężczyzny 32 tys. złotych - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Kobieta miała ok. 165 cm wzrostu, 25-30 lat, była tęższej budowy ciała, miała na sobie ciemną odzież i maseczkę na twarzy.

Niewiele brakowało, a oszczędności życia straciłaby też starsza pani. Kobieta przyszła do banku wypłacić pieniądze i nie chciała uwierzyć pracownikom placówki, którzy ostrzegali ją, że to może być próba oszustwa. Ostatecznie wezwali zostali prawdziwi policjanci i do wypłaty nie doszło.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Miasta Leszna w Akrobatyce Sportowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE