Trwa remont drugiej nitki Al. 21 Października w Lesznie [FOTO]

2022-09-21 17:51
Trwa remont drugiej nitki Al. 21 Października w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

Północną zrobili w ubiegłym roku, teraz robią południową. Gotowa ma być za dwa miesiące.

Nawierzchnia południowej strony alei, tak jak przed remontem północna, usiana była łatami. Kilka dni temu asfalt został zdarty i zaczęły się prace. Remontowany jest odcinek od ul. Grunwaldzkiej do Al. Konstytucji 3 Maja.

Teraz to zadanie, czyli nitka południowa, miasto wykonuje razem z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ pod ziemią są wszystkie sieci, które wymagają bardzo pilnej naprawy. MPWiK w tej chwili wymienia sieć ogólnospławną i sieć kanalizacyjną, a następnie Miasto Leszno przystąpi do położenia nowej nawierzchni jezdni, a także nowego chodnika po stornie zabudowań mieszkalnych - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Prace wodociągowe kosztować będą MPWiK ponad 1 milion złotych. Po nich leszczyńska firma Lu-Max rozpocznie budowę nowej nawierzchni jezdni i chodnika. Miasto zapłaci za to 465 tys. złotych. Remont Alei 21 Października ma być zakończony do 30 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE