To prawdodpobnie było podpalenie. Trwa ustalanie przyczyn pożaru w Czaczu

i

Autor: KP PSP Kościan

Pożar w Czaczu

To prawdopodobnie było podpalenie. Trwa ustalanie przyczyn pożaru w Czaczu [ZDJĘCIA]

2024-04-17 10:47

Biegły z zakresu pożarnictwa pomaga w ustaleniu przyczyny pożaru w Czaczu. W nocy z niedzieli na poniedziałek spaliło się 9 wielkich tuneli z artykułami używanymi.

Meble, antyki, RTV, AGD...

Ogień zauważono w niedzielę (14 kwietnia) tuż przed godz. 22:00. W szczytowym momencie walczyło z nim 31 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

- Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że pożarem objęte są tunele foliowe o wymiarach ok. 6 na 25 metrów jeden. Objętych pożarem było w sumie dziewięć takich tuneli, które spłonęły doszczętnie wraz z wyposażeniem, czyli artykułami używanymi różnego typu - mówił Radiu Eska Dawid Kryś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Okoliczności i przyczyny pożaru ustala kościańska policja.

Wszystkie spalone tunele miały jednego właściciela, który wynajmował je innym osobom. Jedną z najbardziej prawdopodobnych przyczyn pożaru jest podpalenie. Do tej pory nie oszacowano jeszcze wysokości strat, jakie wyrządził ogień.

Czacz słynie ze sprzedaży towaru z drugiej ręki. Podobne magazyny z używanymi meblami, antykami, czy elektroniką znajdują się niemal przy każdym domu. Na zakupy przyjeżdżają tu mieszkańcy całej Polski.