To mogło skończyć się tragedią! Podpalacz ze Wschowy w rękach policji

2021-02-22 12:51
To mogło skończyć się tragedią! Podpalacz ze Wschowy w rękach policji
Autor: KPP Wschowa

W nocy z soboty na niedzielę (20/21.02.) 35-letni mężczyzna podłożył ogień w swoim mieszkaniu, a potem przyglądał się akcji gaśniczej. Z budynku ewakuowano 15 osób.

Ogień na poddaszu kamienicy przy ul. Wolsztyńskiej zauważył przechodzień. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy szybko opanowali zagrożenie. Spalił się jeden pokój. Policjanci z kolei przystąpili do ustalenia przyczyny pożaru.

W trakcie rozpytania policjanci zainteresowali się mężczyzną, który siedział na ławeczce i bacznie przyglądał się całej akcji. Uwagę mundurowych przykuła walizka, którą mężczyzna miał przy sobie. Jego wyjaśnienia dotyczące darmowego internetu w obrębie ławki nie zbiły z tropu wschowskich policjantów. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że mieszkanie, które paliło się należy do niego i jego żony - mówi Maja Piwowarska rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. 

W mieszkaniu strażacy znaleźli czerwony kanister, przy pomocy którego podłożony został ogień.

Po chwili wszystko było już jasne. Mężczyzna przyznał się policjantom do podpalenia mieszkania. Wyjaśnił, że zrobił to z przyczyn osobistych. Jak się okazało 35 – latek zanim opuścił mieszkanie spakował się. W jego walizce znajdowały się rzeczy osobiste - dodaje M. Piwowarska.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Niebawem usłyszy zarzuty.

*

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twojej miejscowości? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Będa nowe miejsca wypoczynku w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE