Szczepią pracowników w zakładzie pracy. Euroline i EuroComfort to pierwsze duże firmy w powiecie leszczyńskim, które uruchomiły punkty masowych szczepień [ZDJĘCIA]

2021-06-09 14:01 TS
Szczepienia w EuroComfort Group
Autor: TS Jako pierwsza zaszczepiona została pani Kinga

Po preparat Pfizera zapisało się do tej pory 700 pracowników. Zaszczepieni będą w 2 dni.

W Grupie Euro-Comfort w Lesznie zatrudnionych jest około 3 tysiące osób. Duża ich część już jest po szczepieniach. Pozostali mogą się zaszczepić w specjalnie przygotowanym dla nich punkcie, na terenie zakładu pracy. Będziemy szczepić przez dwa dni preparatem Pfizera - mówi Katarzyna Szalbierz, szefowa działu HR w firmie.

Szczepienie będzie się odbywać 24 h na dobę, także na nocnej zmianie. Chodzi o to, by nasi pracownicy mieli łatwy dostęp do szczepień. mamy bezpłatny transport, który również usprawni podawanie szczepionki.

Na listę chętnych do szczepień zapisało się 700 osób. Pierwsza z nich była Pani Kinga. Jako pierwsza przyjęła też szczepionkę.

Spodziewałam się troszeczkę większego bólu, ale jest OK. Dlaczego się zdecydowałam na szczepienie? Przede wszystkim, żeby chronić siebie, żeby w końcu posłać syna do przedszkola od września, żeby móc spotykać się ze znajomymi, wyjechać na upragnione wakacje, wy po prostu wrócić do normalności.

Zarówno Euro-Comfort jak i EuroLine przez cała pandemie pracowały normalnie. Mieliśmy pojedyncze przypadki zakażeń koronawirusem - mówi Rafał Goraus, członek zarządu Euro – Comfort.

Od początku pandemii wprowadziliśmy ostre zasady reżimu sanitarnego. Wszędzie mamy dostępne maseczki i środki do dezynfekcji. Bardzo pomocne były testy, które wykonywaliśmy. Jeżeli była jakaś grupa ryzyka, któryś z pracowników miał kontakt z osobą, która mogła być zakażona , takie osoby izolowaliśmy. Po odpowiednim czasie miały wykonywane testy. jeśli były negatywne te osoby wracały do pracy.

Dodajmy, że firma bezpłatne szczepienia zapewnia wszystkim chętnym, bez względu na obywatelstwo. Jeśli zaszczepionych zostanie odpowiednia ilość pracowników, dyrekcja rozważy rezygnację z obowiązku noszenia maseczek.

Samochód na wakacje. Auto dla całej rodziny | ESKA XD - Prosto z salonu #24