stara octownia

i

Autor: TS

Stara octownia w obiektywie biur projektowych. Przedstawiciele kilkunastu z nich przyjechali do Leszna zrobić dokumentację do ofert na projekt modernizacji zabytku

2022-11-23 14:34

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do piątku (24.11). Zainteresowanie tak wielu biur projektowych wynika z wysokich nagród dla zwycięzców konkursu.

Budynek starej octowni kupił Urząd Marszałkowski. Obiekt będzie wyremontowany i zaadoptowany na potrzbmy Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Kto przygotuje projekt modernizacji starej octowni w Lesznie? Zamiast przetargu jest konkurs.

Octownia wygląda atrakcyjnie, jednak wymaga olbrzymich nakładów finansowych na remont. Sama modernizacja obiektu ruszy dopiero gdy powstanie koncepcja i projekt. Wykonawcę dokumentacji nie wyłoni jednak przetarg, tylko konkurs. W środę do Leszna zjechali przedstawiciele kilkunastu biur projektowych z całej Polski, by przygotować dokumentację fotograficzną dla swoich ofert.

To jest ostatni dzień, kiedy możemy zwiedzić starą octownię i zobaczyć miejsce, gdzie będziemy projektować i wyszukać jakieś smaczki, które będziemy mogli użyć w naszej pracy. Byliśmy wewnątrz. To bardzo ciekawe miejsce, ale wymaga ogromnej pracy i nakładów. W środku są tylko elementy konstrukcyjne, które zabezpieczają budowlę. - mówiła Magdalena Wilma, która do Leszna przyjechała aż z Gdańska.

Wysokie nagrody za projekt octowni ściągnęły do Leszna przedstawicieli biur projektowych z całej Polski.

By zainteresować najlepsze w Polsce biura projektowe wyznaczono spore nagrody. Ich pula to 150 tysięcy złotych. Najlepszy projekt otrzyma 50 tysięcy złotych. Za drugie i trzecie miejsce przewidziano odpowiednio 40 i 30 tysięcy. Nagrody finansowe dostaną również autorzy prac wyróżnionych. Najlepszy projekt komisja konkursowa wybierze w marcu przyszłego roku.

Burger Drwala w wersji FIT. Jak zrobić go w domu? | ESKA XD - Fit vlog #62