Sprzedajecie przez internet rzeczy? Uważajcie! Młoda mieszkanka powiatu gostyńskiego straciła tak niemałe pieniądze

2022-10-05 12:15
Sprzedajecie przez internet rzeczy? Uważajcie! Młoda mieszkanka powiatu gostyńskiego straciła tak niemałe pieniądze
Autor: pixabay.com

23-letnia kobieta wystawiła na sprzedaż na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych odzież. Potem skontaktował się z nią rzekomo zainteresowany klient.

Za pośrednictwem komunikatora portalu aukcyjnego skontaktowała się z nią osoba, zainteresowana zakupem z przesyłką.

W jednej z wiadomości wysłała kobiecie link, który odesłał ją do logowania do bankowości elektronicznej. Okazało się, że umożliwiła oszustom wejście na jej rachunek bankowy, gdzie od razu zostało wykonanych kilka przelewów oraz wypłacono gotówkę przy użyciu kodu BLIK. Z konta 23-latki zniknęło 10 tys. złotych - mówi Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Ustalenie sprawcy może być niemożliwe.

Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych! Oszust przechwytując dane do naszego konta może nim dowolnie zarządzać poprzez wypłatę gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej. Przestrzegamy również przed udostępnianiem kodów autoryzacji - ostrzega policja.

10. Piknik Militarny w Zamku w Rydzynie koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE