​Są duże pieniądze na remont i rozbudowę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy „Koniorze” w Lesznie

i

Autor: google maps

Inwestycje

​Są duże pieniądze na remont i rozbudowę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy „Koniorze” w Lesznie

2024-03-29 10:32

To dofinansowanie w wysokości 17 mln złotych, które pochodzi z funduszy unijnych. CKZiU gotowe ma być za nieco ponad dwa lata.

Duże zmiany

Inwestycja realizowana ma być w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

- W ramach projektu w formule zaprojektuj i wybuduj zostanie zrealizowana przebudowa wraz z rozbudową budynku CKZiU (m.in. termomodernizacja budynku, rozbudowa obiektu o dodatkowy moduł sal branżowych, modernizacja sieci i przyłączy, zagospodarowanie terenu przyległego, montaż odnawialnych źródeł energii, przystosowane obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych). Zakres zadania obejmuje również zakup wyposażenia działów i pracowni: informatycznych, mechatronicznych, obrabiarek, pracowni samochodowej, usług fryzjerskich, instalacji sanitarnych, robotyki, automatyki, spedycji, elektroniki, energii odnawialnej - informuje Urząd Miasta Leszna.

Cała inwestycja szacowana jest na ponad 27,5 mln złotych. O przyznaniu dofinansowania powiadomił Urząd Marszałkowski. To 17 mln (nieco ponad 62 proc. szacowanych kosztów) z Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.

Centrum gotowe ma być do końca czerwca 2026 roku.

Wielkanocne poszukiwanie Zajączka w Mini ZOO w Lesznie

Tradcyje Wielkanocne. Sprawdź jak dobrze je znasz! (QUIZ)

Pytanie 1 z 7
Jakie zwierze jest symbolem świąt Wielkanocnych?