Unia Leszno

i

Autor: Unia Leszno

QUIZ

QUIZ. Przed startem sezonu żużlowego zapraszamy prawdziwych kibiców Byków do sprawdzenia swojej wiedzy o żużlu nie tylko leszczyńskim

2024-04-12 10:50

Unia Leszno to najbardziej utytułowany klub żużlowy w Polsce. Byki wpisały się na dobre do historii polskiego speedway'a. Po czasach dominacji w Ekstralidze przyszły czasy gorsze. Emocji na torach żużlowych jednak nie brakuje, a kibice wierzą, że w sezonie 2024 Unia Leszno powalczy o najwyższe cele.

Unia Leszno to klub z wieloma tradycjami. Przez wiele lat znajdował się na szczycie najlepszych polskich zespołów. Ma na swym koncie najwięcej tytułów mistrzowskich w Polsce, a w jej szeregach jeździło wielu wybitnych żużlowców. Unia Leszno jest wizytówką miasta, drużyną którą zna cała Polska i Europa.

W sezonie 2023 Byki pokazały, że nawet w przetrzebionym kontuzjami składzie potrafią walczyć o najwyższe cele. Jak będzie w sezonie 2024? W Unię Leszno wierzą wciąż tysiące kibiców, którzy zapełniają Stadion Smoczyka. Jeśli zaliczacie się do fanów Unii Leszno to sprawdźcie się naszym QUIZIE.

Unia Leszno i PGE Ekstraliga w sezonie 2023. Quiz dla fanów żużla

Pytanie 1 z 10
W którym klubie żużlowym jeździł najwięcej sezonów Janusz Kołodziej?
Kołodziej
85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"