Próba oszustwa bankowego w Lesznie metoda na słupa

i

Autor: hak, Radio Eska

Próba oszustwa bankowego w Lesznie metodą "na słupa"

2022-04-01 11:42

Policja zatrzymała trzy osoby. Starszy mężczyzna miał założyć dla młodszych konto.

Do próby oszustwa doszło w jednym z leszczyńskich banków, który odwiedził starszy mężczyzna.

Okazując pracownicy dowód osobisty chciał założyć rachunek bankowy. Po wstępnych sprawdzeniach okazało się, że mężczyzna wylegitymował się dowodem osobistym innej osoby. Interesantem był 68-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Szybko wyszło na jaw, że do założenia konta namówiły go dwie przypadkowo spotkane na ulicy osoby. W zamian mężczyzna miał otrzymać kilkaset złotych - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Te dwie osoby to 18- i 22-letni mieszkańcy pow. leszczyńskiego. Policjanci zatrzymali młodych mężczyzn w pobliżu banku, gdzie czekali na seniora.

Następnego dnia policjanci ogłosili 68-latkowi zarzut posługiwania się dowodem osobistym stwierdzającym tożsamość innej osoby, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn usłyszało zarzuty podżegania seniora do tego czynu. Policjanci podejrzewają, że nowo powstały rachunek bankowy w przyszłości mógł zostać wykorzystany dla celów przestępczych - dodaje M. Żymełka. 

Całej trójce grożą 2 lata więzienia.

Pościg za kierowcą kabrioleta w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE