Prawa jazdy w Lesznie nie odbierzesz. Ze względu na braki kadrowe spowodowane pandemią Wydział Komunikacji wstrzymuje wydawanie dokumentów do 6 kwietnia

2021-03-26 13:12
koronawirus w UM Leszna
Autor: TS Do 6 kwietnia zamknięty będzie Wydział Komunikacji UM Leszna

W leszczyńskim magistracie brakuje 90 urzędników.

Mamy ogromny problem z coraz większą ilością osób zarażonych koronawirusem lub przebywających na kwarantannie - mówi Łukasz Borowiak prezydent Leszna:

Po prostu nie ma kim pracować.

Z tego powodu już we wtorek zawieszono pracę Wydziału Spraw Obywatelskich. Ten sam los czeka Wydział Komunikacji.

Tam została tylko jedna osoba - wyjaśnia prezydent Borowiak

Obsługa Klientów w Wydziale Komunikacji w zakresie praw jazdy zostaje wstrzymana od 29 marca. Wyjątkiem są klienci, którzy w sprawie prawa jazdy są już umówieni na konkretny termin. Ci zostaną obsłużeni w ustalonym terminie. Utrudnienia potrwają do 6 kwietnia. Nie wiadomo co z innymi wydziałami UM Leszna. Sytuacja jest dynamiczna a urzędników ubywa. Wczoraj nie było ich 88.

17 osób jest na urlopach wypoczynkowych, 28 osób pracuje zdalnie, 17 osób jest na zwolnieniach lekarskich i na opiekach, 9 osób na urlopach rodzicielskich, 6 osób na kwarantannie i 11 osób w izolacji w związku z zakażeniem koronawirusem - wylicza prezydent Leszna.

A będzie jeszcze gorzej. Po decyzji o lockdownie i zamknięciu przedszkoli i żłobków kolejni urzędnicy od pracy nie przyjdą. Od poniedziałku zostaną w domach z dziećmi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Długa kolejka do wymazów w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE