Policjant-emeryt zatrzyma pijanego kierowcę. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu!

i

Autor: KMP Leszno

Na sygnale

Policjant-emeryt zatrzymał pijanego kierowcę. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu!

2024-04-24 12:04

Do zatrzymania doszło niedaleko Leszna. Pijany 34-latek wypadł samochodem z drogi. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjant-emeryt zatrzymał pijanego kierowcę. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu!

i

Autor: KMP Leszno

O krok od tragedii

Do zdarzenia doszło wczoraj (23 kwietnia) po godz. 16:00, gdy policjant na emeryturze jechał drogą z Brenna w kierunku Zaborówca. W pewnym momencie z naprzeciwka nadjechał volkswagen.

- Na łuku jezdni auto wypadło z drogi, uderzyło w znak drogowy, a następnie wpadło do rowu. Świadek zatrzymał się, podbiegł do auta i okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi kompletnie pijany mężczyzna. Nasz kolega powiadomił o tej sytuacji dyżurnego policji - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lesznie. 

Policjant-emeryt powiadomił dyżurnego komendy w Lesznie. Na miejsce przyjechali dzielnicowi z Wijewa, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy volkswagena.

- Okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.  34-latek z powiatu wolsztyńskiego trafił do policyjnego aresztu - dodaje M. Żymełka.

Dziś mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 3 lat więzienia, co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i wysoka kara pieniężna. Będzie odpowiadał też za wykroczenia popełnione w czasie pijackiej jazdy.

"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie

To najpopularniejsi piłkarze lat '00. Dobrze ich pamiętasz? Tylko ekspert zdobędzie 15/15 [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Kto to jest?
quizpiłkarz