piłka nożna

Polonia ma problem. Obra wygrywa derby

2022-11-14 13:20

Piłkarze Polonii 1912 Leszno z kolejną porażką w IV lidze. Tym razem nie potrafili zdobyć punktów w derbowym starciu w Kościanie z Obrą.

Przed tym spotkaniem oba zespoły znajdowały się bliżej końca tabeli, tyle, że Obra miała cztery punkty więcej od Polonistów. Obie drużyny rzecz jasna interesowała tylko walka o trzy punkty. Nikt więc nie odstawiał nogi, a wynik meczu został otwarty już w 14 minucie przed Obrę, dla której bramkę zdobył Tomasz Marcinkowski. Polonia odpowiedziała strzałem Damiana Nowaka w poprzeczkę. Potem goście domagali się „jedenastki”, gdy w polu karnym przewracany był Olejnik. Sędzia pozostał niewzruszony. Po przerwie głową, strzelał Wulke, niestety prosto w bramkarza. Sytuację bramkową miał jeszcze Michał Płocharczyk, który zdecydował się na strzał z 20 metrów. Decyzja była słuszna, strzał kąśliwy, ale Przybylski z tym uderzeniem sobie poradził. Obra dowiozła korzystny dla siebie wynik do końca, wygrywając 1:0 i oddalając się od strefy zagrożenia. Przed Polonią z kolei ciężka zima. W klubie będą mieli o czym myśleć. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zespół spadł na sam koniec tabeli.

Lepiej poszło piłkarzom z Piasków

Dziesiąty mecz bez porażki ma za sobą Korona Piaski. Ekipa z powiatu gostyńskiego grała w Czarnkowie z Notecią, gdzie od 49 minuty prowadziła po rzucie karnym wykorzystanym przez Przybyszewskiego. Gospodarze napierali i zdołali doprowadzić w 83 minucie do wyrównania.