Youtuber ze Wschowy stanie przed sądem. 45-latek nagrał i opublikowal w internecie nagiego mężczyznę

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Youtuber ze Wschowy stanie przed sądem. 45-latek nagrał i opublikowal w internecie nagiego mężczyznę

2024-04-23 11:56

To nie jedyny czyn, o jaki oskarżony jest 45-latek. Mężczyzna znęcał się też nad kobietą. Zarzuty usłyszała w tej sprawie również 30-letnia znajoma youtubera.

Grozi im więzienie

Youtuber i jego znajoma niebawem staną przed sądem. Prokuratura Rejonowa we Wschowie skierowała niedawno do sądu akt oskarżenia przeciwko obojgu. 45-latek od kwietnia ubiegłego roku przez blisko miesiąc uporczywie nękał we Wschowie kobietę.

- Wielokrotnie kierował przeciwko niej za pomocą wiadomości tekstowych oraz osobiście groźby pozbawienia życia i zdrowia, nachodził pokrzywdzoną w miejscu jej zamieszkania, dobijał się do drzwi wejściowych zajmowanego przez nią mieszkania, dwukrotnie wdarł się do mieszkania pokrzywdzonej poprzez wyważenie drzwi, wielokrotnie nakazywał pokrzywdzonej opuszczenie mieszkania, wyzywał ją również słowami wulgarnymi powszechnie uznawanymi za obelżywe, a także naruszał jej nietykalność cielesną - wymienia Ewa Antonowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Pod koniec kwietnia minionego roku youtuber nagrał we Wschowie nagiego mężczyznę, a prześmiewczy filmik z nim opublikował w internecie.

- Utrwalił nagi wizerunek pokrzywdzonego, nagrywając go podczas kąpieli i używając w tym celu podstępu, polegającego na wykorzystaniu stanu upojenia alkoholowego, uniemożliwiającego mu prawidłowa ocenę sytuacji, a następnie udostępnił takie nagranie w internecie, rozpowszechnił jego wizerunek bez zgody pokrzywdzonego - mówi e. Antonowicz. 

45-latek twierdził, że miał na to zgodę "bohatera" filmiku.

W trakcie postępowania ustalono, że udział w sprawie miała także 30-letnia znajoma youtubera. Kobieta próbowała siłą nakłonić pokrzywdzoną przez youtubera kobietę, żeby nie zgłaszała sprawy na policję. 30-latka szarpała kobietę, popychała i pobiła pięścią w twarz. Zrobiła to w warunkach recydywy, dlatego grożąca jej kara 5 lat więzienia może być zwiększona o połowę. 45-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mr Sebii, gwiazdor disco polo jest kierowcą karetki pogotowia i szkolnego autobusu

Facebook QUIZ: Jak dobrze znasz platformę społecznościową?

Pytanie 1 z 13
Kiedy powstał Facebook?