Pociągiem z Leszna do Warszawy bez przesiadek, a może do Pragi?

2022-08-03 12:52
Pociągiem z Leszna do Warszawy bez przesiadek, a może do Pragi?
Autor: hak, archiwum

Są plany na nowe połączenia kolejowe. Jedno z nich już pod koniec tego roku.

Leszno od lat stara się o bezpośrednie połączenie kolejowe ze stolicą Polski. Portal rynek-kolejowy.pl poinformował, że do końca grudnia przyszłego roku PKP Intercity chce uruchomić ekspresowe połączenia m.in. z Warszawy Centralnej do Wrocławia Głównego, przez Poznań i Leszno. Podróż miała by trwać 4 godz. i 44 minuty. Przejazd odcinka Wrocław-Poznań miałby trwać 1 godz. 17 minut, a pociąg miałby się zatrzymywać się jedynie w Lesznie i Wrocławiu Mikołajowie. Z Warszawy do Wrocławia w takim połączeniu mają kursować dwa pociągi dziennie, z czego jeden aż do Szklarskiej Poręby.

Szybciej będzie można pojechać pociągiem z Leszna do Pragi. Urząd Transportu Kolejowego wydał właśnie zgodę dla czeskiego przewoźnika RegioJet na połączenie Praga-Gdynia. Pociągi mają się zatrzymywać m.in. w Lesznie, Rawiczu i Kościanie. Podróż z Leszna do Pragi ma trwać ok. 5 godzin i będzie można ją odbyć już w grudniu tego roku.

Przed Mistrzostwami Świata w Akrobacji Samolotowej w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE