Piłka ręczna

Autor: AB

Piłkarze ręczni zawodzą

2022-09-26 13:35

II kolejka spotkań nowego sezonu w I lidze szczypiornistów i mamy dwie kolejne porażki naszych drużyn. Początek rozgrywek póki co dla zespołów z Leszna i Kościana mało obiecujący.

Tym razem bliżej zdobyczy punktowej byli szczypiorniści Real Astromal Leszno, którzy podejmowali w Trzynastce Olimp Grodków. Początek był nawet obiecujący dla gospodarzy, którzy prowadzili po bramce Mikołajczaka nawet 5:2. Olimp szybko się otrząsnął i doprowadził do remisu 6:6, a potem dyktował warunki. Dość powiedzieć, że już do przerwy wypracował 6-bramkową przewagę (19:13).

Po zmianie stron długo taki stan rzeczy się utrzymywał, ale gospodarze zerwali się w końcówce i po kolejnych trzech bramkach doprowadzili do remisu 29:29. Niestety w ostatniej minucie zwycięską bramkę zdobył rywal, triumfując 30:29. Pozytywów w Lesznie brak. Ławka krótka do tego stopnia, że na parkiecie pojawił się nawet trener Maciej Wierucki, który zresztą zdobył jedną bramkę. Najskuteczniejsze były znów dwa nowe nabytki zespołu. Jaśkowski zdobył 10 bramek, a Pawłowski – 8. Na nic to jednak się zdało.

Bardzo słabo wypadła w derbach Wielkopolski – Tęcza-Folplast Kościan, która dała się dosłownie zjeść Grunwaldowi Poznań. Grunwald rozpoczął mecz w Kościanie od prowadzenia 3:0. Potem tylko powiększał przewagę. Po zmianie stron znów rozpoczął od kolejnych trzech bramek, a przewaga przekraczała 10 bramek. Skończyło się na wysokim triumfie zespołu ze stolicy Wielkopolski 34:20. Jedynym jasnym punktem gospodarzy był Eryk Napieralski, zdobywca 9 bramek.