Pijana kobieta zdemolowała ogródek wiedeński w Lesznie

2022-08-19 12:14
Polak głodny, Polak zły. Pijana kobieta zdemolowała ogródek wiedeński w Lesznie
Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Mieszkanka gm. Włoszakowice zniszczyła pięć dekoracyjnych donic z roślinami. Właściciel ogródka wycenił straty na 2,5 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj (18.08.) nad ranem.

Zapis monitoringu zarejestrował kobietę, w widocznym stanie nietrzeźwości, która zataczając się, usilnie przewraca donice, zbijając je oraz niszcząc roślinność. Policjanci szybko ustalili, że sprawczynią uszkodzenia mienia jest 37-letnia mieszkanka gminy Włoszakowice. Kobieta została zatrzymana jeszcze tego samego dnia w swoim domu. Śledczy ogłosili jej zarzut uszkodzenia mienia, kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa. Wyjaśniła policjantom, że tej nocy spożywała alkohol, a kiedy zgłodniała i okazało się, że lokale gastronomiczne są już nieczynne wpadła w furię, którą wyładowała na wyposażeniu ogródka wiedeńskiego - mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

37-latce grozi teraz 5 lat więzienia.

Mini zlot Chrysler Pt Cruiser w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE