Pakuj plecak na "Etno Trop". Nowa propozycja Muzeum Okręgowego w Lesznie [AUDIO]

2020-08-31 13:17 hak, Radio Eska
Pakuj plecak na Etno Trop. Nowa propozycja Muzuem Okręgowego w Lesznie
Autor: Muzeum Okręgowe w Lesznie

Etno Trop ma pomóc poznać i odkryć tajemnice lokalnego dziedzictwa kulturowego. W programie m.in. wycieczka do Bukówca Górnego i warsztaty z rzeźbiarzem.

Etno Trop adresowany jest do całych rodzin.

Wokół Leszna ta kultura - mówimy o kulturze tradycyjnej, ludowej - działa bardzo prężnie, a działała jeszcze prężniej. I chcemy to pokazać, wypromować. Zajmujemy się w tym roku Bukówcem Górnym - jego kulturą ludową, kulturą tradycyjną - mówi Tomasz Rak z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

W sobotę (5.09.) zaplanowano wyjazd do Bukówca Górnego. W programie wiele atrakcji.

Wycieczka objazdowa po wielkoformatowych rzeźbach Jerzego Sowijaka - znanego rzeźbiarza ludowego z Bukówca. Będzie u niego warsztat wykonywania rzeźby. Jest przewidziany występ zespołu Nowe Lotko, warsztaty śpiewniczo-muzyczne, a na koniec jest zwiedzanie Izby Regionalnej - mówi Tomasz Rak z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

W niedzielę (6.09.) zaplanowano wyjazd z Bukówca Górnego do Leszna.

Zaczynamy w synagodze na ul. Narutowicza. Będą tam warsztaty wykonywania linorytu na podstawie wystawy, która tam mamy "Z głowy prababci - czepki kopki, klapice..." Tam na podstawie haftów i wzorów ludowych rodziny będą mogły spróbować swoich sił w wykonywaniu linorytu -  dodaje T. Rak.

Udział w "Etno Trop" jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły na: http://www.muzeum.leszno.pl/strona_PL/archiwa/8266

"Etno Trop" organizowany jest dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury.

Tomasz Rak o Etno Trop z Muzeum Okręgowym w Lesznie