Ośrodek Szkolenia Kierowców "U Jakuba": tutaj zrobisz prawo jazdy na TIR-a lub autobus

2022-08-08 8:00
Ośrodek Szkolenia Kierowców U Jakuba
Autor: Materiały prasowe

Planujesz pracę jako kierowca TIR-a lub autobusu? Jednak zanim zasiądziesz w tych pojazdach, konieczne będzie prawo jazdy w odpowiedniej kategorii. Ośrodek Szkolenia Kierowców "U Jakuba" w Lesznie oferuje specjalne kursy. Sprawdź dokładnie jego ofertę.

Ośrodek Szkolenia Kierowców "U Jakuba" od wielu lat pomaga zdać egzaminy na prawo jazdy. Jednym z nich są te pozwalające zdobyć uprawnienia na TIR-a. Czym się wyróżniają od innych ośrodków?

Oceniam, że około 90 procent kierowców, którzy ukończyli kurs prawa jazdy kat. C+E, czyli na samochód ciężarowy z przyczepą, podejmuje pracę jako kierowca ciągnika siodłowego z naczepą - zauważa Jakub Szkudlarczyk, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „U Jakuba”. - Jazda, wykonywanie manewrów, czy też sprzęganie zestawów bardzo się różnią w obu typach pojazdów, dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę o szkolenie również na ciągniku siodłowym z naczepą - dodaje Szkudlarczyk.

W Ośrodku Szkolenia Kierowców "U Jakuba" prowadzone są również kursy na ciągniku Iveco z trójosiową naczepą oraz na ciągnikach siodłowych z naczepą. Jak podkreśla właściciel Szkudlarczyk, ośrodek stara się być elastyczny i dopasowywać do klienta. Uczestnik kursu może odbyć wszystkie jazdy na ciągniku z naczepą lub tylko jego część.

Ośrodek Szkolenia Kierowców U Jakuba
Autor: Materiały prasowe

Placówka może także udostępnić swój samochód Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lesznie, by przeprowadził na nim egzamin. Taka opcja z pewnością pomoże kursantowi, jeśli będzie mógł zdawać egzamin na samochodzie, na którym się szkolił.

Ważniejszym wydaje się być obycie z gabarytami typowego tira, co jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa. Instruktor wyczula na wszystkie ważne dla bezpieczeństwa sytuacje, związane między innymi z „martwymi polami” w lusterkach, gdyż tylko bardzo nowoczesne zestawy posiadają okamerowanie powalające śledzić wszystko, co się dzieje wokół samochodu - zaznacza Szkudlarczyk.

Dodatkowo ośrodek niedawno zakupił nowy autobus, na którym prowadzone są odpowiednie szkolenia. To pojazd marki Mercedes Citaro z automatyczną skrzynią biegów. To nowy pojazd. Co ważne, nauka na automatycznej skrzyni biegów jest łatwiejsza, nie powoduje jednak wpisania ograniczeń w naszym dokumencie. Po egzaminie na autobusie i ciągniku z naszego ośrodka można jeździć zarówno pojazdami z manualna, jak i automatyczną skrzynią biegów.

W ośrodku "U Jakuba" można także zakupić pakiety doszkalające. Te skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm transportowych z regionu.

Ośrodek Szkolenia Kierowców U Jakuba
Autor: Materiały prasowe
Ośrodek Szkolenia Kierowców U Jakuba
Autor: Materiały prasowe

Ośrodek Szkolenia Kierowców "U Jakuba" od ponad 20 lat edukuje, jak poprawnie zachowywać się na drodze. Placówka przygotowuje do egzaminów na prawo jazdy we wszystkich kategoriach. Ośrodek szkoli także kierowców zawodowych, również z zakresu ADR, kandydatów na instruktorów nauki jazdy, operatorów wózków jezdniowych wszystkich typów, również w kategorii I WJO.

Na miejscu prowadzone są też badania lekarskie i psychologiczne - niezbędne do uzyskania uprawnień. Nasi instruktorzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu dobrze przygotowują do egzaminów. Charakteryzuje nas też ogromna infrastruktura szkoleniowo-socjalna, a także nowoczesny sprzęt. Dzięki temu możemy pochwalić się jedną z najwyższych zdawalności w regionie.

Potrzebujesz więcej informacji o prowadzonych kursach w ośrodku szkolenia kierowców U JAKUBA? Odwiedź siedzibę OSK przy ul. Modelarskiej 9 w Strzyżewicach lub zadzwoń pod nr 531 77 17 39. Można również odwiedzić stronę internetową oraz profil na Facebooku.

Ośrodek Szkolenia Kierowców U Jakuba
Autor: Materiały prasowe
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE