Od jutra do soboty zamknięta dla ruchu remontowana część Wilkowickiej w Lesznie

i

Autor: leszno.pl

Od jutra do soboty zamknięty dla ruchu remontowany odcinek Wilkowickiej w Lesznie

2022-06-22 12:52

Na koniec przebudowy kierowcy będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Odcinek Wilkowickiej od ronda Wilkowice do skrzyżowania z ul. Graniczną włącznie remontowany jest od kilku miesięcy. Od 23 do 25 czerwca znów będzie zamknięty dla ruchu.

Wykonawca modernizacji tej drogi planuje układanie warstwy ścieralnej asfaltu - informuje Urząd Miasta Leszna.

Objazd dla zamkniętej ul. Wilkowickiej wyznaczono przez Święciechowę, a dla remontowanej ul. Mórkowskiej – przez Lipno. Z powodu utrudnień inaczej będą też kursować autobusy MZK linii nr 4 - dojeżdżać będą tylko do przystanku przy firmie Astromal i stamtąd także odjeżdżać.

Potem czeka nas jeszcze malowanie oznakowania poziomego na drodze oraz montaż pionowego. Zgodnie z technologią, malowanie pasów będzie można przeprowadzić dopiero kilka dni po położeniu asfaltu. Tak więc na otwarcie Wilkowickiej jeszcze poczekamy. Według umowy, termin zakończenia inwestycji to druga połowa lipca. Na razie Wilkowicką można dojechać jedynie do posesji.

BENZYNA czy DIESEL. Co się bardziej opłaca? | ESKA XD - Prosto z salonu #51
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE