Niepewny los Ukraińców przebywających w ośrodkach w Osiecznej i Lipnie. Ponad 100 uchodźców czeka na decyzję czy dalej będą mogli tam mieszkać

2022-09-28 11:53
Waykiki
Autor: TS Z "Waykiki" Ukraińcy będą musieli się wyprowadzić najpóźniej do końca października

Wiadomo, że z Ośrodka Wypoczynkowego "Waykiki" w Osiecznej Ukraińcy będą musieli się wyprowadzić najpóźniej z końcem października.

Ukraińcy w Osiecznej przebywają od marca. Jest ich około 100. Część mieszka w Schronisku Młodzieżowym "Morena", część w Ośrodku Wypoczynkowym "Waykiki" na letnisku. Mieszkają za darmo, za darmo dostają też 3 posiłki dziennie. Za ich pobyt płaci wojewoda. Właściciele ośrodków umowę podpisaną mają z nim do końca września.

 Jak udało nam się dowiedzieć w Starostwie Powiatowym w Lesznie, wciąż nie ma decyzji co dalej z uchodźcami w październiku. Wojewoda najprawdopodobniej podpisze nową umowę ze schroniskiem "Morena" w Osiecznej i z właścicielem hotelu w Lipnie. Wiadomo, że z ośrodka "Waykiki" Ukraińcy będą musieli się wyprowadzić do końca października. Obiekt nie nadaje się do przebywanie tam przy niskich, jesiennych i zimowych temperaturach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE