Patelnia nie gryzie

i

Autor: TS

Nie trzeba kupować fast foodów, gdy można samemu zrobić coś dobrego, taniego i prostego do jedzenia. To przesłanie projektu "Patelnia Nie Gryzie"

2023-03-06 15:03

Projekt realizowany jest od lutego przez uczniów szkół w Lesznie, Krobi i Gostyniu. Młodzi ludzie organizują w jego ramach warsztaty kulinarne, ucząc innych młodych ludzi gotować i pokazując, że to wcale nie jest trudne.

Projekt "Patelnia Nie Gryzie" to cykl warsztatów kulinarnych organizowanych przez młodzież

Projekt "Patelnia Nie Gryzie" ruszył w lutym. Uczniowie ze szkół średnich z Leszna, Krobi i Gostynia organizują w jego ramach warsztaty kulinarne.

Te warsztaty skierowane są do młodzieży. Teoretycznie dla dzieciaków od lat 12, ale przychodzą też dzieci młodsze pod opieką osoby dorosłej. Na zajęcia przychodzi również sporo osób w wieku 18, 20 lat - mówi Mówiła Maria Adamczak, z II LO w Lesznie.

Warsztaty "Patelnia Nie Gryzie" organizowane są w kilku miastach regionu leszczyńskiego

Projekt "Patelnia Nie Gryzie" realizowany był do tej pory w Lesznie, Gostyniu i Krobi. Kuchnia prezentowana na warsztatach była prosta ale efektowna i efektywna.

Przygotowywaliśmy na przykład naleśniki na słono, one są z serkiem w środku i do tego z warzywami. Są kolorowe i to jest hit. Spaghetti robiliśmy, pankejki, kurczaka z ryżem, chałwę z mascarpone, bezę z mascarpone, kulki mocy i inne - dodaje Maria Adamczak

Gdzie odbędą się kolejne warsztaty kulinarne "Patelnia Nie Gryzie"?

Projekt "Patelnia Nie Gryzie" dobiega końca, a ostatnie warsztaty odbędą się w sobotę (11.03). Organizatorzy zapraszają na ulice Murkowską 46 w Wilkowicach. Zajęcia odbywać się będą w dwóch turach: od 11:00-13:00 i 14:00-16:00.

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Rydzynie koło Leszna
Zajęcia w ramach programu Patelnia Nie Gryzie

i

Autor: FB/Patelnia Nie Gryzie