​Na Kilińskiego na razie bez wielkich utrudnień w ruchu, ale roboty już się zaczęły

2021-03-16 12:34
​Na Kilińskiego na razie bez wielkich utrudnień w ruchu, ale roboty już się zaczęły
Autor: hak, Radio Eska

Dopiero pod koniec tego tygodnia zamknięty zostanie odcinek Kilińskiego od stacji paliw do skrzyżowania z ul. Piastowską. Przebudowa kanalizacji ogólnospławnej potrwa kilka miesięcy

Inwestycja podzielona została na 6 etapów. Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.eska.pl/leszno/mpwik-w-lesznie-zaczyna-remont-kanalizacji-pod-ul-kilinskiego-na-zatorzu-aa-pW4v-hwux-j7Qo.html Prace prowadzone są w tej chwili przy Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych.

I następnie pod koniec tygodnia planowane jest frezowanie nawierzchni asfaltowej i wprowadzenie organizacji ruchu i utrudnienia w ruchu. W pierwszym etapie będzie zamknięty odcinek od wjazdu do stacji Orlen do ul. Piastowskiej. Przewidziane jest frezowanie na całym odcinku (od red. - Kilińskiego). Delikatny próg powstanie, kierowcy będą musieli zwracać uwagę na to - mówi Łukasz Kaczmarek projektant i inspektor nadzoru inwestorskiego z ramienia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie.

Kanalizacja pod ulicą Kilińskiego jest w fatalnym stanie. A remonty utrudnia też jej usytuowanie.

Przede wszystkim jest usytuowana na terenach kolejowych, co już jest dużą niedogodnością dla służb MPWiK. Utrudniony jest dojazd, także jakieś naprawy, czyszczenie, eksploatacja jest utrudniona. Sieć ponieważ wiekowa, kilkadziesiąt lat ma, jest w stanie technicznym też słabym, co wykazała inspekcja TVC - taka specjalna kamera wjechała i postał raport. MPWiK zdecydowało się na przebudowę, w zeszłym roku został wykonany projekt przebudowy - dodaje Ł. Kaczmarek.

Sieć kanalizacyjna pod Kilińskiego ma być przebudowana do końca lipca tego roku. Roboty wykonuje Vipro z Leszna. Prace kosztować będą leszczyńskie wodociągi 1 mln 200 tys. złotych.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE