Motocrossowcy z Leszna czekają na nowy tor. Stary na żwirowni na Zaborowie będzie zlikwidowany. Nowy ma powstać niedaleko ul. Henrykowskiej przy ekspresowej "Piątce"

2021-02-16 10:16
Radni KO wspierają leszczyńskich motocrossowców
Autor: TS Radni KO wspierają leszczyńskich motocrossowców

Starania Stowarzyszenia Klub Motorowy Motocross Zaborowo wspierają radni Koalicji Obywatelskiej.

Tor motocrossowy na Zaborowie działa od 25 lat. Powstał jako samowola budowlana. Nie ma homologacji. O tor dbali sami zawodnicy. Sprzątali teren, pilnowali by było tam bezpiecznie. Obecnie teren jest własnością miasta. Magistrat chce zlikwidować tor, a teren sprzedać inwestorom. Motocrossowcy dostali propozycję, by przenieść się na działkę w okolicy ekspresowej "Piątki".

Na te chwilę ta działka już ma przeznaczenie na działalność sportową i rekreacyjną i w to miejsce moglibyśmy przenieść tor. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich: zadowoleni byliby rolnicy, leśnicy, mieszkańcy Leszna no i oczywiście my.

Mówił Łukasz Zaucha, prezes Stowarzyszenie Klub Motorowy Motocross Zaborowo. Teren, o którym mowa jest własnością Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Miasto musiało by go przejąć i przekazać stowarzyszeniu. Motocrossowcy deklarują, że tor w nowe miejsce przenieśliby na własny koszt.

My zbudujemy ten tor siłą własnych rąk, łopat, własnych środków. Nie potrzebujemy na to milionów - dodaje Łukasz Zaucha.

Stowarzyszenie liczy na wsparcie od sponsorów. Ma już wsparcie radnych Koalicji Obywatelskiej. Ci przygotowali w tej sprawie uchwałę intencyjną.

Nasz klub radnych opowiada się za tym, aby nowy tor dla motocrossowców został wybudowany na terenie Leszna.

Mówiła Barbara Mroczkowska z Koalicji Obywatelskiej. Radni miejscy uchwałą zajmą się na najbliższej sesji.

Mieszkańcy Osiecznej sami przygotowali lodowisko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE