Minimalne porażki w I lidze szczypiornistów z Leszna i Kościana

2022-12-05 11:09
Minimalne porażki w I lidze szczypiornistów z Leszna i Kościana
Autor: AB

Szczypiorniści Real Astromal Leszno nie poszli za ciosem. W drugim z rzędu derbowym spotkaniu nie zdobyli punktów. Walczyli do końca, ale ulegli na wyjeździe Wolsztyniakowi Wolsztyn.

Starcie obu wielkopolskich drużyn zapowiadało się ciekawie i takie też było. Zdecydowanego faworyta nie było i tak, na pograniczu remisu toczyło się to spotkanie. Gospodarze rozpoczęli mecz lepiej, bo to oni byli z reguły na prowadzeniu, ale leszczynianie często 2-3 bramkową stratę niwelowali. Po 30 minutach było 16:15 dla Wolsztyna.

Po zmianie stron szybko wyrównali goście, ale potem znów były 2,3 bramki przewagi miejscowych. W 50 minucie po raz pierwszy, po bramce Jaśkowskiego lepsi o bramkę byli podopieczni trenera Macieja Wieruckiego. Było to jedyne prowadzenie przyjezdnych w całym spotkaniu. Wolsztyniak znów odskoczył na 3 bramki i już nie dał sobie wydrzeć wygranej. Derby przez przysłowiową miedzę dla Wolsztyniaka 30:28.

Liderem gości był Marcin Jaśkowski, zdobywca 9 bramek. Trzy mniej zdobyli w tym meczu Płaczek oraz Frieske.

Dodajmy, że także minimalnie, bo jednym trafieniem przegrała Tęcza Folplast Kościan, ulegając na własnym parkiecie ŚKPR Świdnica 30:31.

Jarmark św. Mikołaja w Lesznie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE