Teren przy ulicy Towarowej w Lesznie

i

Autor: TS

Między ulicami Przemysłową i Towarową będzie można budować bloki

2023-02-06 9:33

Leszczyńscy radni, na prośbę właścicieli znajdujących się na tym terenie nieruchomości, zmienili plan zagospodarowanie przestrzennego. Do tej pory można tam było stawiać obiekty handlowo-usługowe. Zmiany umożliwią zabudowę mieszkaniową.

Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego między ulicami Towarową i Przemysłową w Lesznie, zostały wprowadzone na wniosek właścicieli znajdujących się tam nieruchomości

Zgodnie z zapisami starego planu, na terenie w pobliżu torów kolejowych między ulicą Towarową i ulicą Przemysłową, możliwe jest budowanie punktów usługowych i handlowych, nawet tych o wielkiej powierzchni powyżej 2 tysięcy m2. Po zmianach planu  będzie można tam też budować mieszkania - mówi Marzena Nawrocka, zastępca naczelnika Wydział Architektury, Planowania Przestrzennego i Budownictwa w Lesznie.

Liczymy na to, że wprowadzenie tam zabudowy mieszkaniowej, co jest również wpisane w program rewitalizacji tej części miasta, spowoduje zwiększenie atrakcyjności tych terenów i ściągnie większą ilość mieszkańców do centrum miasta. Nowy plan pozwoli na lokalizację tam mieszkań, ale ustalenia planu nie muszą być w pełni wykorzystane. Może tam się znaleźć mieszkaniówka, mogą się znaleźć usługi. Wszystko zależy od inwestora. 

Obszar między ulicami Towarową i Przemysłową znajduje się pod kontrolą konserwatora zabytków. Znajdują się na nim między innymi młyny i stara gazownia.

Piotr Jarosz komentuje kontrowersje po FAME MMA 17
Młyny w Lesznie

i

Autor: TS

Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego w tej części miasta zostały przyjęte przez radnym miejskich Leszna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE