Robot Kasia

i

Autor: TS

Technologia

Ma cztery koła, antenę, światła i wygląda jak skrzynka. Do tego mówi. To robot Kasia, który rozwozi po Lesznie jedzenie [FILM/ZDJĘCIA]

2023-09-20 10:19

Sympatyczny pojazd od kilku dni jest widywany na leszczyńskich chodnikach. Dowozi zamówione jedzenie z jednej z leszczyńskich restauracji i wzbudza wielkie zainteresowanie pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów.

Robot Kasia dowozi jedzenie w Lesznie.

Do tej pory mieszkańcy Leszna odbierali zamówione jedzenie od żywych dostawców. Pizzę, burgery, kebaby czy pierogi dowożone były samochodami, rowerami czy hulajnogami. Od kilku dni dostarcza je w Lesznie robot Kasia.

Jest to robot dostarczający zamówienia. Najpierw pakujemy je w restauracji, potem Kasia samodzielnie zawozi je do określonej lokalizacji w Lesznie. Robot zasilany jest silnikiem elektrycznym. Naładowany może pracować kilka godzin. Kasia jest robotem bezpiecznym. Poza czujnikami i kamerami, które są zainstalowane w robocie, jest stały nadzór koordynatora, który czuwa nad bezpieczeństwem - mówi Grzegorz Linke, przedstawiciel Delivery Couple.

Robot Kasia rozwozi jedzenie w Lesznie

Robot Kasia nie tylko rozwozi jedzenie. Jest też świetną promocją dla restauracji.

Robot Kasia na leszczyńskich chodnikach pojawił się kilka dni temu. Używa go jedna z restauracji znajdujących się przy ul. 17 Stycznia.

Kasia jest sympatycznym robotem. Dobrze nam się z nią współpracuje. Jeździ bezproblemowo. Jest bardzo dużo fajnych, pozytywnych reakcji kierowców, którzy przepuszczają robota na pasach, robią sobie z nim zdjęcia przez szybę. Potrafią się nawet z nim zatrzymać i zrobić z Kasią selfie. Właśnie pakujemy jedzenie. Kasia zawiezie je na Zatorze, prawie cztery kilometry od naszego lokalu - mówi Alan Kaczmarek, właściciel restauracji.

Pan Alan jest tak zadowolony z robota-dostawcy, że rozważa wynajęcie kolejnego. To będzie brat Kasi. Na razie nie wiadomo, jak będzie miał na imię.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE