Koronawirus w DPS-ie w Chwałkowie i Centrum Rehabilitacji MSWiA w Górznie

2020-09-16 12:02 hak, Radio Eska
Koronawirus w DPS-ie w Chwałkowie i Centrum Rehabilitacji MSWiA w Górznie
Autor: dpschwalkowo.pl/rehabilitacjamsw.pl DPS Chwałkowo/ SP ZOZ MSWiA w Górznie

W DPS-ie koronawirusa stwierdzono u jednego pracownika obsługi. W Centrum u jednego pacjenta.

DPS Chwałkowo to kolejna placówka na terenie powiatu gostyńskiego, w której stwierdzono przypadek zakażenia. Pozytywny wynik testu miała jedna osoba. Jak poinformował wczoraj (15.09.) Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego, zakażony to pracownik obsługi DPS-u, który nie miał styczności z podopiecznymi placówki.

Zlecono dezynfekcję pomieszczeń, a wszystkie osoby, które miały z nim bezpośredni kontakt objęto kwarantanną - czytamy w komunikacie sztabu.

U żadnego z pensjonariuszy DPS Chwałkowo nie stwierdzono koronawirusa. Przebadano już pracowników i podopiecznych wszystkich domów pomocy społecznej na terenie powiatu gostyńskiego. Prawdopodobnie od niektórych osób wymazy w kierunku koronawirusa zostaną powtórzone.

Dodatni wynik potwierdzono u pacjenta SP ZOZ MSWiA Centrum Rehabilitacji w Górznie. Zakażony to 68-letni mieszkaniec Kościana. Mężczyzna trafił do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Personel, który miał z nim kontakt, jest na kwarantannie. Pozostali pracownicy i podopieczni lecznicy czekają na wyniki testów na obecność koronawirusa.