Konkurencja? Mężczyźni w kominiarkach zniszczyli pasiekę

2021-09-17 11:04
Konkurencja? Mężczyźni w kominiarkach zniszczyli pasiekę
Autor: KPP Gostyń Straty oszacowano na 44 tys. złotych

Wiadomo, kto zniszczył pasiekę w powiecie gostyńskim i zabił kilkaset tysięcy pszczół. Jednym ze sprawców jest... miejscowy pszczelarz. Policjanci ustalają kim była druga osoba.

Pasieka znajdowała się w pobliżu wsi Tworzymirki. W sobotę 11 września dwóch mężczyzn, prawdopodobnie przy użyciu środka chemicznego otruło 21 rodzin pszczelich i pianką montażową uszczelniło cztery niezamieszkałe ule. Sprawców ubranych w kominiarki złapała fotopułapka, zamontowana w pobliżu uli. Jednego z nich już ustalono.

Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Podejrzany usłyszał zarzut zniszczenia pasieki. Nie przyznał się do winy.Zatrzymany mężczyzna to lokalny pszczelarz - mówi Monika Curyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Wiadomo, że ule należały do osoby spoza powiatu gostyńskiego. Być może więc motywem działania sprawców była chęć pozbycia się konkurencji.

W Mini Zoo w Lesznie zamieszkały szopy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE