Koniec z podtopieniami posesji. Trwa budowa kolektora wschodniego w Lesznie

2020-03-02 8:33
Koniec z podtopieniami posesji. Trwa budowa kolektora wschodniego w Lesznie
Autor: hak, Radio Eska

Ogromne rury lądują w ziemi. ​Trwa budowa kolektora wschodniego w Lesznie. Ma zapobiec podtopieniom posesji po intensywnych opadach deszczu, m.in. na ul. 17 stycznia.

To jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku w mieście - mówi Agata Pawlikowska, zca kierownika Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji w Lesznie.

- Po wybudowaniu tego kolektora deszczowego na pewno dzielnice Przylesia, Nowego Miasta i Podwala odczują, że te wody deszczowe będą szybciej "schodziły" i nie będą zalewać posesji mieszkańców.

Woda będzie spływać do zbiorników, wybudowanych już wcześniej w strefie I.D.E.A.

- W tej chwili trwają roboty, żeby zbudować tę sieć - mówi Pawlikowska. - Kolektor deszczowy o przekroju 2000 mm, czyli 2 m. On będzie biegł od ul. Estkowskiego, do zbiorników, które są w strefie I.D.E.A.

Prace prowadzone wzdłuż ul. Geodetów na razie nie powodują większych utrudnień w ruchu, ale te mogą się wkrótce pojawić ma al. Konstytucji 3 Maja.

- Jeśli będzie konieczność utrudnień, to na pewno będziemy mieszkańców informować o tym - dodaje Agata Pawlikowska. - W ramach budowy kolektora, od ronda Antoniny w stronę Gronowa jest również budowana sieć kanalizacji deszczowej (od ronda Antoniny do torów kolejowych). 

Inwestycja ma być gotowa w sierpniu tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE