​Jest kasa do wzięcia, ale mniejsza niż w ubiegłym roku. Miasto Leszno ogłosiło konkursy

2021-01-07 11:06
​Jest kasa do wzięcia, ale mniejsza niż w ubiegłym roku. Miasto Leszno ogłosiło konkursy
Autor: pixabay.com

O pieniądze na realizację działalności kulturalnej i sportowej w tym roku mogą się ubiegać organizacje pozarządowe. Najwięcej środków z budżetu miasta przeznaczonych zostało na 3 konkursy z dziedziny sportu.

W sumie ponad 1 mln złotych. Na "Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w klubach oraz sport osób niepełnosprawnych" przeznaczono 550 tys. złotych. 415 tys. zapisano na "Rozwój sportu na terenie miasta Leszna" w pierwszym półroczu oraz 50 tys. złotych na "Organizację znaczących dla miasta Leszna imprez sportowo-rekreacyjnych oraz zawodów". W każdym z nich oferty składać można do 15 stycznia do godz. 14:00.

W dziedzinie kultury ogłoszono dwa konkursy. Przeznaczono na nie niecałe 50 tys złotych. 14,5 tys. zapisano na "Edukację kulturalną dzieci i młodzieży", a 30 tys. złotych na "Działania kulturalne na rzecz środowiska lokalnego". Termin składania ofert mija 25 stycznia w południe.

Na konkursy przeznaczono mniej pieniędzy,niż w ub. roku. Ograniczenia spowodowała pandemia.

*

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE