Autor: AB

Jest czwarte zwycięstwo szczypiornistów Real Astromal Leszno!

2020-03-09 10:44

Nasz zespół wypunktował PKM Zachód KU AZS Zielona Góra 30:23

Zespół z Leszna rozegrał dobre spotkanie. Prowadził w zasadzie przez całe 60 minut. Mecz rozpoczęło trafienie Kamila Napierkowskiego. Potem po bramce Jakuba Wieruckiego gospodarze prowadzili 6:3, by wygrać pierwsze 30 minut spotkania 14:9. Po przerwie powiększali przewagę. Po skutecznych kontrach rozgrywającego bardzo dobry mecz Krzysztofa Meissnera było nawet 7 bramek różnicy. Goście odrabiali i zbliżyli się na 4 bramki, potem nawet na trzy. Na więcej gospodarze nie pozwolili. Znów wrzucili wyższy bieg i po kolejnej kontrze zakończonej trafieniem Meissnera odjechali na 8 bramek (29:21). Ostatecznie nasz zespół pewnie pokonał Akademików z Zielonej Góry 30:23.

Dzisiaj wygrywamy i robimy kolejny malutki kroczek do tego by się utrzymać. Gratulacje dla chłopaków, bo dzisiaj pokazali od pierwszej do ostatniej minuty walkę. Warta pochwalenia jest gra w ataku. Mieliśmy cały czas problem z wymianą większej ilości podań. Dzisiaj wychodziło to całkiem dobrze.

mówił Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno. Uzupełnijmy jeszcze informację o statystyki. Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Meissner 10, J.Wierucki 7, Raczkowiak 5, Łuczak 3, Misiaczyk 1, Rogoziński 1, Rybarczyk 1, Szkudelski 1, Napierkowski 1.