Jak dawniej wypoczywali leszczynianie? Nowa wystawa Archiwum

2021-07-21 10:41
Jak dawniej wypoczywali leszczynianie? Nowa wystawa Archiwum
Autor: archiwum.leszno.pl

Archiwum Państwowe w Lesznie przygotowało wystawę "Leszczyńskie wakacje". Obejrzycie ją w internecie, w domu czy na wakacjach.

Na wystawie zobaczycie zdjęcia z wakacji od początku XX wieku po koniec lat 60.

Mieszkańcy Leszna już w okresie 20-lecia międzywojennego odbywali wycieczki bliskie jak i dalekie. Spędzali urlop w pobliskim Boszkowie czy Osiecznej. Wybierali się także w dalsze podróże po kraju np. do Zakopanego, Krynicy czy Inowrocławia. Leszczynianie odbywali także podróże zagraniczne do Paryża, Rzymu, Oslo a nawet Afryki - czytamy na stronie Archiwum Państwowego w Lesznie.

Potem popularnością cieszyły się też wczasy w Bułgarii i na Węgrzech. Chętnie wypoczywano też na wczasach wagonowych czy w zakładowych ośrodkach wczasowych. Na zdjęciach zobaczycie jak dawniej wyglądały popularne miejsca wypoczynku, czy... stroje kąpielowe. Te ostatnie zasłaniały zdecydowanie więcej niż dziś.

Rodzinne pamiątki z wakacji udostępnili na wystawę mieszańcy. Obejrzycie ją w internecie https://www.archiwum.leszno.pl/new/container/wakacje-wystawa-skompresowany.pdf

Wakacje na basenie odkrytym w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE