Rynek w Osiecznej

i

Autor: TS

Osieczna

Jak będzie wyglądał rynek w Osiecznej po rewitalizacji?

2024-04-03 11:55

Gmina Osieczna ma czas do końca roku na ogłoszenie przetargu na wykonanie remontu głównego placu miasta. Problem w tym, że projektu wciąż nie ma. O to, jak ma wyglądać rynek, spiera się konserwator zabytków z projektantem.

Projekt modernizacji rynku w Osiecznej z 2015 roku jest nieaktualny

Pierwsze projekty zmian na rynku w Osiecznej przedstawiono 9 lat temu. Wizualizacje miały wstępny charakter, ale i tak rzucało się w oczy dużo betonu i mało zieleni.

Rewitalizacja rynku w Osiecznej - różne wizje konserwatora zabytków i projektanta

Projekty i wizualizacje z 2015 roku są już na szczęście nieaktualne. Obecnie trwa przygotowywanie nowych. Jak informuje burmistrz Osiecznej, Stanisław Grapiak, projektowanie idzie powoli, bo jest jeden duży problem: różne wizje rewitalizacji rynku konserwatora zabytków i projektanta.

Podstawowy problem dotyczy tego, ile ma być bruku i granitu a ile ma na rynku być fragmentów zieleni i innych elementów - mówił na ostatniej sesji RMiG, Stanisław Glapiak, burmistrz Osiecznej.

Na rynku w Osiecznej stanie parkomat? 

Projektu rewitalizacja rynku w Osiecznej nadal niema, ale wiadomo już, że na pewno po remoncie zmniejszy sie liczba miejsc parkingowych.

Wszystko na to wskazuje, że liczba miejsc parkingowych będzie mniejsza niż dotychczasowa. Nie wiem jaki procent, ale na pewno poważny procent tych miejsc parkingowych zajmują mieszkający na rynku i przy rynku. Oczywiście można delikatnie spowodować, ponosząc koszty, poprzez ustawienie parkomatów. Przez kilka minut można by na rynku stać za darmo a później płacić - dodaje Stanisław Glapiak.

O tym, czy przy okazji rewitalizacji rynku postawić parkomat czy nie, i o tym, jak zmodernizowany główny plac Osiecznej będzie wyglądał, zdecydują już nowi radni i nowy burmistrz. Czasu na podjęcie decyzji będą mieć niewiele. Przetarg na wykonanie prac ma być ogłoszony jeszcze w tym roku. 

QUIZ. Tajemnicze miejsca w regionie leszczyńskim. Sprawdź czy wiesz gdzie dokładnie się znajdują

Pytanie 1 z 9
To ruiny mauzoleum rodziny Optizów. Trumny, które w nim spoczywały zostały zbezczeszczone i wrzucone do jeziora przez żołnierzy Armii Czerwonej. Gdzie znajduje się to miejsce?
Mauzoleum rodziny Optizów