futsal

futsal

GI Malepszy Arth Soft Leszno bez medalu

2023-05-29 12:55

Czwarte miejsce, najlepsze w swojej historii wywalczyli futsaliści z Leszna. W drugim meczu o brąz postawili się Piastowi Gliwice, będąc blisko doprowadzenia do trzeciego spotkania.

GI Malepszy Arth Soft czwarty w Mistrzostwach Polski

GI Malepszy Arth Soft Leszno po wysokiej porażce w pierwszym spotkaniu 1:5 było postawione pod ścianą. Rewanż na Śląsku dostarczył sporych emocji, bo o wszystkim decydowała dogrywka. W regulaminowym czasie najpierw prowadzenie objął Piast, ale po przerwie najpierw do remisu doprowadził Siecla, a potem trafił Betowski i było 2:1 dla gości. Piast miał nóż na gardle i na 23 sekundy przed końcem czasu wyrównał na 2:2. Była dogrywka. W niej znów prowadzili nasi zawodnicy po trafieniu Douglasa. Potem niestety strzelali już tylko gospodarze, wygrywając ostatecznie 5:3. Piast nie obronił mistrzowskiego tytułu, ale sięgnął po brąz. Dla leszczynian najlepsze miejsce w krótkiej historii klubu. Niestety tuż za podium.