SP 10 Leszno

i

Autor: FB/SP 10

Gdzie przeniosą dzieci i nauczycieli ze SP nr 10 w Lesznie? Szkołę czeka termomodernizacja. Na czas robót obiekt musi być pusty

2022-10-20 13:32

"Są propozycje trzech miejsc gdzie uczniów możemy przenieść. Jedna lokalizacja jest nie do przyjęcia" - mówi Łukasz Borowiak, Prezydent Leszna.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 10 rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku. Miasto ogłosiło już przetarg. W ramach inwestycji wymienione będą okna, drzwi, będzie wyremontowany dach i wymieniony system centralnego ogrzewania. Na czas robót szkoła musi być pusta. Miasto szuka miejsca, gdzie przenieść 400 dzieci i nauczycieli. Mamy trzy potencjalne lokalizacje - mówi Łukasz Borowiak, prezydent Leszna.

Jedna z nich jest nie do przyjęcia, choć możliwa do zrealizowania. Można by przenieść poszczególne oddziały do innych placówek, mówię tu o SP nr 2 i SP nr 3. Nie chcemy tej całej wielkiej rodziny "dziesiątki" rozbijać i dlatego wybierzemy inaczej. Mamy do wyboru dwa obiekty: Wyższa Szkoła Marketingu i Zarządzania i Wyższa Szkołą Humanistyczna. 

Miasto analizuje obecnie oferty obu szkół wyższych.

Wybierzemy nie tylko tę najtańszą ale też oferującą lepsze warunki do edukacji - dodaje Łukasz Borowiak

Termin przenosin uczniów z SP nr 10 nie jest jeszcze ustalony.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE