Dotychczasowi burmistrzowie Kościana i Góry żegnają się ze stanowiskami

i

Autor: hak. archiwum

Wybory

Dotychczasowi burmistrzowie Kościana i Góry żegnają się ze stanowiskami

2024-04-22 10:56

Nowym burmistrzem Kościana został Sławomir Kaczmarek, a w Górze wygrał Tadeusz Juska. Po drugiej turze wyborów zmieniła się władza nie tylko tam.

Zmiany na stanowiskach

Sławomir Kaczmarek w drugiej turze zmierzył się z dotychczasowym burmistrzem Kościana Piotrem Ruszkiewiczem. W pierwszej turze wyborów kontrkandydat Ruszkiewicza zdobył prawie dwa razy więcej głosów od dotychczasowego burmistrza. Teraz mieszkańcy potwierdzili, że chcą zmiany władzy. Kaczmarek zdobył 64,86 proc. głosów.

Tadeusz Juska to nowy burmistrz Góry. W drugiej turze wyborów zagłosowało na niego 53,17 proc. mieszkańców. Zdobył większość głosów w 12 z 13 okręgów. Pokonał Irenę Krzyszkiewicz, która rządziła Górą przez ostatnich 16 lat. To nie jedyna zmiana władzy w pow. górowskim. Karol Czapla został nowym wójtem Niechlowa, pokonując dotychczasowego Michała Frąckowiaka.

Nowego wójta będą mieć też Włoszakowice w pow. leszczyńskim. Obecnego włodarza Roberta Kasperczaka zastąpi Marek Wasowicz, który we wczorajszej dogrywce zdobył blisko 55 proc. poparcie.

W Bojanowie w pow. rawickim rządzić będzie kobieta. Dotychczasowego burmistrza Macieja Dubiała zastąpi Paulina Wolsztyniak. W drugiej turze pokonała Marcina Triebsa - Dubiałowi zabrakło 35 głosów, by do niej wejść.

Incydent wyborczy w Trzciannem. Jazda na masce samochodu

Bardzo trudny quiz geograficzny. 10/15 punktów to nie lada wyczyn!

Pytanie 1 z 15
Jakie miasto jest stolicą Chorwacji?