Rusiecki Grabianowski

i

Autor: TS

Po wyborach

Prezydent elekt przedstawił swojego zastępcę

2024-04-19 9:56

Grzegorz Rusiecki zaprezentował pierwszego i póki co jedynego swojego zastępcę. To Maciej Grabianowski, który obecnie pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Funkcję wiceprezydenta Leszna obejmie 24 czerwca.

Maciej Grabianowski wiceprezydentem Leszna

Maciej Grabianowski jest rodowitym leszczynianinem, absolwentem III LO. Grabianowski ma tytuł doktora po Akademii Wychowania Fizycznego. Od lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie. Co ciekawe, gdy obejmował dyrektorską posadę miał 27 lat i był najmłodszym dyrektorem w Polsce. Jest laureatem wielu nagród w tym Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Medalu Komisji Edukacji Narodowej. Maciej Grabianowski po objęciu funkcji wiceprezydenta Leszna będzie odpowiedzialny za edukację, kulturę i sport.

Poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko. Jestem na to gotowy, inaczej nie podjąłbym się tego wyzwania. Moje wykształcenie, dotychczasowy przebieg pracy zawodowej gwarantuje, że pan prezydent będzie miał ze mnie pożytek - mówił na konferencji prasowej Maciej Grabianowski.

Prezydent elekt, Grzegorz Rusiecki z Maciejem Grabianowskim znają sie od dawna.

Chodziliśmy w szkole podstawowej nawet do jednej klasy przez niecałe dwa lata. Macieja znam od dzieciństwa. Potem te nasze kontakty sie trochę rozeszły. Maciej Grabianowski pomagał mi w 2015 roku kiedy startowałem ze swojego komitetu do senatu i od tamtego czasu nasza współpraca jest na bardzo wysokim poziomie - dodaje Grzegorz Rusiecki.

Maciej Grabianowski funkcję wiceprezydenta Leszna obejmie 24 czerwca po zakończeniu pracy w szkole. 

Grabianowski

i

Autor: TS
"Maluch" utknął między rogatkami na przejeździe kolejowym w Lesznie