Dopiero co położyli, a już będą zrywać - część asfaltowej ścieżki w Parku Jonstona

i

Autor: hak, Radio Eska

Dopiero co położyli, a już będą zrywać - część asfaltowej ścieżki w Parku Jonstona [FOTO]

2021-05-18 10:55

Asfalt przy fontannie zastąpi szutrowa nawierzchnia, jaka była tam wcześniej.

Asfaltowa ścieżka w Parku Jonstona to element przebudowy DK nr 12 w Lesznie. Początkowo planowano budowę nowego ciągu, który miał przebiegać w miejscu drzew rosnących wzdłuż drogi. Z wycinki zrezygnowano i postanowiono wytyczyć ścieżkę na istniejącym ciągu szutrowym. Wylano go asfaltem nie omijając fontanny, co spotkało się z głosami krytyki mieszkańców. Mimo, że wielu chwaliło sobie wygodę jazdy rowerem po twardej nawierzchni.

Sekrety serialu Promyk nadziei | ESKA XD - Hotplota #22

Przebieg ścieżki asfaltowej w Parku Jonstona będzie korygowany. Ona będzie zwężana na wysokości fontanny. Musimy tutaj doprowadzić do tego, żeby przywrócić drogę szutrową tak, żeby przy fontannie spływająca woda mogła swobodnie wsiąkać w podłoże - to po prostu kwestia bezpieczeństwa. Na razie nie znam terminu wykonania tych prac. Trwają uzgodnienia między miastem, a wykonawcą i służbami nadzoru - mówi Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Nie wiadomo też ile kosztować będą te prace i o ile podrożą, razem z przebudową przejścia podziemnego przy Szkole Podstawowej nr 7, ostateczny koszt przebudowy "Dwunastki" w Lesznie.

*

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!