Dla dzieci z Polski i Ukrainy. Dzisiaj zaczął działać Przystanek Leszno 2 [ZDJĘCIA]

2022-07-04 10:56
Przystanek Leszno 2
Autor: TS

To miejsce, gdzie dzieci mają się integrować pod okiem swoich opiekunów.

Pierwszy Przystanek Leszno działał w budynku PWSZ. To było miejsce zabaw dla dzieci uchodźców. Punkt zamknięto, bo Ukraińcy przestali tam przychodzić. W poniedziałek (04.07) ruszył Przystanek Leszno 2. Działa w Klubie Obok przy ul. Narutowicza. Nie jest to sala zabaw, w której można pozostawić dzieci i pójść. Opiekunowie muszą zostać ze swoimi pociechami - mów Kamil Murarczyk, koordynator Przystanku Leszno 2.

Pilnujemy tego, by dzieci przychodziły z rodzicami. Nie mogą być pozostawione same. Chcemy, żeby dzieci z Polski i z Ukrainy mogły się lepiej poznać, pobawić się razem i wspólnie spędzić czas. Mamy bardzo dużo zabawek, są puzzle, układanki, samochodziki do zabawy.

Przystanek Leszno 2 jest otwarty codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Zabawę koordynują wolontariusze. Na razie nie ma limitu osób. Nie wiadomo czy będzie zainteresowanie  dzieci polskich i ukraińskich tą formą spędzania czasu. Jeśli nie godziny otwarcia Przystanku będą krótsze. Projekt Przystanek Leszno 2 finansuje Miasto Leszno.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE