Czy przejazd kolejowy na ul. Słowiańskiej będzie otwarty dla kierowców? To możliwe

2020-02-19 12:34
Czy przejazd kolejowy na ul. Słowiańskiej będzie otwarty dla kierowców? To możliwe
Autor: hak, Eska Leszno

Zakończył się remont przejazdu kolejowego na ul. Słowiańskiej w Lesznie. Możliwe, że znów będzie otwarty dla ruchu samochodowego. Miasto pracuje nad analizą przywrócenia tam ruchu.

Na przejeździe zamontowano nowe płyty, sygnalizatory świetlne i szlabany​. Tylko znak pozostał przed nim ten sam - zakaz ruchu. Możliwe jednak, że i on zostanie usunięty, a ruch samochodowy przywrócony. tak jak to miało miejsce przed wielu laty. Pomysł ma swoich zwolenników.

- Akurat prowadzę tutaj interesy z kolegą - mówi jeden z kierowców. - Jak najbardziej nam by się ten przejazd przydał. Nawet rozwożenie "głupiego" towaru po Lesznie jest utrudnione.

Inny z pytanych kierowców o planach otwarcia przejazdu wypowiada się sceptycznie.

- Trudno mi sobie wyobrazić, jak ten ruch zostanie zorganizowany - mówi mężczyzna. - W momencie, gdy zamknie się przejazd kolejowy w stronę Głogowa i ten będzie zamknięty, gdzie te samochody się zatrzymają? Jak będzie wyglądał ten korek i jak zostanie rozładowany? Nie wyobrażam sobie tego. To jest takie "wąskie gardło".

Jeśli przejazd na Słowiańskiej zostanie otwarty dla kierowców, to prawdopodobnie jedynie dla jadących od centrum w stronę Zatorza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE